Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Dobrzy ludzie spełnili skryte marzenia niepełnosprawnej dziewczyny!

26 września 2018
fot. zbiory prywatne ks. G. Wójcika

Marzyła, aby pojechać na pielgrzymkę do sanktuarium w Lourdes. Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej spełnili jej marzenie organizując w karnawale bal charytatywny, z którego dochód został przeznaczony właśnie dla niej i jej mamy.

Luiza, swoją pielgrzymkę przeżywała wspólnie z uczestnikami II Ogólnopolskiej Pielgrzymki osób starszych, chorych i niepełnosprawnych do Lourdes. Zorganizowało ją Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych. W pielgrzymce brało udział 80 osób, razem z opieką medyczną, lekarzami, pielęgniarkami i pod opieką duchową pięciu księży: m.in. ks. Grzegorza Wójcika, Asystenta AK.

Jako Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej zrobiliśmy wszystko, co możliwe, by spełnić marzenia naszej młodszej Koleżanki, która od 5 lat należy do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – mówi prezes DIAK, Teresa Połeć.

Lourdes można nazwać stolicą ludzi chorych, miejscem, w którym nikt nie wstydzi się swojego krzyża choroby, gdzie ludzie jednoczą się duchowo z Maryją i z ukrzyżowanym Jezusem. Wielu ludzi przyjeżdża do Lourdes ze swoimi rodzicami prosząc o błogosławieństwo dla nich.

– Zachęcam by umożliwić wyjazd choćby jednej osoby z parafii lub dekanatu i przyłączyć się do tej corocznej pielgrzymki – podsumowuje ks. Grzegorz Wójcik.

 

Copyright © 2018