Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Działasz na rzecz Kościoła? Przeżyj niezwykłe rekolekcje w Turnie k. Białobrzegów!

2 marca 2018
fot. J. Siwek

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznych rekolekcjach Akcji Katolickiej w dniach 17-18 marca. Jest to jeden z głównych elementów naszej formacji, dlatego zadbajmy, by jak najwięcej członków naszych oddziałów wzięło w nich udział. Spróbujmy przekonać, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych, że warto przeżyć taki czas. Mamy nadzieję, że tych, którzy uczestniczyli w ubiegłych latach, przekonywać już nie trzeba i chętnie przyjadą. Zachęcamy, by zaprosić też swoich znajomych, którzy chcieliby przeżyć rekolekcje zamknięte, a nie są członkami Akcji Katolickiej. Jest to również jakaś forma naszego apostolstwa, a zarazem szansa pozyskiwania nowych członków do naszych oddziałów.

Bardzo dobre doświadczenia z rekolekcji w poprzednich latach skłoniły nas do tego, by ponownie zorganizować je w Ośrodku „Emaus” w Turnie k. Białobrzegów. Udało się utrzymać podobnie jak w ubiegłych latach bardzo dobrą jak na ten standard Ośrodka cenę, mianowicie 90 zł (opłata taka sama dla wszystkich, niezależnie od wcześniejszych wyjazdów czy późniejszych przyjazdów. Ośrodek rezerwujemy na całe dwa dni, prowadzący go odmawiają w tym czasie przyjęcia innych grup i gdybyśmy nie zapłacili za osoby, które nie nocują, ponosiliby oczywiste straty). Jeśli w jakichś poszczególnych przypadkach cena ta byłaby przeszkodą w uczestnictwie i nie było możliwości wsparcia ze strony Oddziału czy Parafii, prosimy o poinformowanie nas przez swojego prezesa, na pewno jakoś zaradzimy)

Podobnie, jak w ubiegłych latach, będziemy mieli okazję spotkać się z Pasterzem Diecezji. Ks. Biskup Henryk Tomasik będzie celebrował Eucharystię tym razem w sobotę.

Program rekolekcji stanowi pewną całość, dlatego bardzo prosimy, by tak zarezerwować sobie czas, by uczestniczyć od początku do końca.

Zgłoszenia z listą uczestników prosimy przesłać najpóźniej do 7 marca na adres akradom@o2.pl lub tel. 609198959 – Teresa Połeć, 696499549 – Ks. Andrzej Jędrzejewski

Lista jest jednocześnie deklaracją wpłaty za pobyt. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w rekolekcjach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

PROGRAM REKOLEKCJI

 

Sobota
10.00 zjazd uczestników, recepcja, zakwaterowanie

10.15 Rozpoczęcie rekolekcji, Konferencja I

12.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Tomasika

13.00 Obiad

14.30 Konferencja II, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najśw. Sakramentu (do 16.00)

17.00 Konferencja III

18.00 Kolacja

19.00 Film (w tym czasie posiedzenie Rady DIAK)

21.00 Apel Jasnogórski, modlitwy wieczorne

 

Niedziela:
7.45 Modlitwy poranne

8.00 Śniadanie

9.00 Konferencja IV

11.00 Konferencja V

12.30 Eucharystia

13.30. Obiad

14.15 Zakończenie rekolekcji.

 

Copyright © 2018