Nasze działania:

 

  • 30 sierpnia do 1 września – Autokarowa Pielgrzymka na Mazury i Litwę (POAK Gowarczów)
  • 1 września – 5 listopada – III konkurs „Miłość do Ojczyzny umacniamy Duchem” POAK przy Katedrze Opieki NMP w Radomiu
  • 8 września – parafialny festyn rodzinny POAK przy parafii Opatrzności Bożej w Radomiu (Wośniki)
  • 14 października – Różaniec prowadzony przez POAK w kościele parafialnym w Gowarczowie
  • 22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce zorganizowanie wieczornicy lub konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)
  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Starachowicach

22 kwietnia 2018

Konkurs odbył się dnia 6 kwietnia w Starachowickim Centrum Kultury.
Opiekę duchową sprawował ks. Prałat Aleksander Sikora oraz Proboszcz parafii NSJ w St-cach ks. Artur Lach, który otworzył konkurs modlitwą.
Imprezą towarzyszącą konkursowi była ekspozycja broni żołnierzy polskich z różnych pól bitewnych XIX i XX wieku przygotowana przez Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, dzięki uprzejmości Dyrektor MOB – p. Moniki Kowalczyk – Kogut. Pani Dyrektor MOB ufundowała również nagrodę specjalną dla najlepszego zespołu wokalnego.

Konkurs uhonorowali swoją obecnością: – w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego – p. Agaty Wojtyszek – p. Agata Gałka – Bernacka, która odczytała list gratulacyjny P. Wojewody dla organizatorów i uczestników konkursu oraz Starosta Powiatu Starachowickiego – p. Danuta Krępa, która również doceniła wagę i znaczenie patriotycznego edukowania dzieci i młodzieży naszego powiatu.

POEZJA PATRIOTYCZNA:
– oceniała komisja w składzie: Anna Babicka – przewodniczący (Starachowice)

Członkowie:
Monika Kowalczyk – Kogut
Agnieszka Franczyk (SP w Małyszynie)

Komisja przesłuchała 37 uczestników konkursu.

WYNIKI XVIII DIECEZJALNEGO KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ”
Przedszkola:
1. Wiktor Orczyk – PSP w Pawłowie
2. Nina Płusa – PM nr 14 w Starachowicach
3. Filip Franecki – PP w Mircu
Szkoły Podstawowe – klasy I-IV:
1. Elżbieta Bujnowska – SP nr 6 w Starachowicach
2. Milena Kończak – PSP w Pawłowie
3. Mateusz Wójcik – SP w Małyszynie
Wyróżnienia: – Julia Gierczak – PSP w Chybicach i Maria Kozik – SP w Małyszynie
Szkoły Podstawowe – klasy V – VIII:
1. Izabela Gąsior – SP nr 9 w Starachowicach
2. Piotr Franczyk – SP w Małyszynie
3. Paulina Śpiewak – SP w Małyszynie
Wyróżnienia: – Aleksandra Surdy – SP w Małyszynie – Małgorzata Niewczas – SP w Tychowie Nowym
Szkoły ponadpodstawowe:
1. Monika Duś – SP w Mircu
2. Julia Dziubińska – I LO w Starachowicach
3. Kinga Kelner – ZSZ nr 1 w Starachowicach

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA:
– oceniała komisja w składzie: Mirosław Gęborek – przewodniczący
Członkowie: Krystyna Kowalczyk
Anna Skibińska

Komisja przesłuchała 176 uczestników konkursu, w tym: 37 solistów i 22 zespołów.

WYNIKI:
SOLIŚCI:
Przedszkola:
1. Laura Gleba – SP w Pawłowie
2. Pola Szcześnik – PM nr 10 w Starachowicach
3. Wiktoria Bartos – SP nr 9 w Starachowicach
Wyróżnienie: – Jan Stanecki – PM nr 7 w St- cach
Szkoły Podstawowe – klasy I – IV:
1. Roksana Jopek – SP nr 9 w Starachowicach
2. Wiktoria Lefek – PSP w Rzepinie
3. Magdalena Głowacka – PSP w Chybicach
Wyróżnienia: – Kinga Pożoga – PSP w Jadownikach, Oliwia Strabanik – PSP w Pawłowie. Natalia Orczyk – ZPO w Stykowie
Szkoły Podstawowe – klasy V – VIII:
1. Szczepan Grzesik – PSP w Radkowicach
2. Wiktoria Nowak – PSP W Pawłowie
3. Marcelina Sikora – PSP w Radkowicach
Wyróżnienia: – Katarzyna Stępień – Sp nr 9 w St – cach, Cyprian Kosmala – ZPO w Stykowie

Szkoły ponadpodstawowe:
1. Weronika Styk – PSP w Rzepinie
2. Marta Miller – ZS-P w Krynkach
3. Karolina Cioroch – PSP w Rzepinie
ZESPOŁY:
Przedszkola:
1. Zespół wokalny – PSP w Pawłowie
2. Chór „Kolorowe nutki” – PM nr 13 w Starachowicach

Szkoły Podstawowe – klasy I – IV:
1. Trio wokalne „Smyki” – PSP w Rzepinie
2. Zespół „Cantabile” – PSP w Pawłowie
3. Zespół wokalny „Kropeczki” – MDK w Starachowicach
Wyróżnienia: – duet: Maja Ferenc i Jan Pietruszyński – DK Sp. Mieszk. WANACJA

Szkoły Podstawowe – klasy V – VIII:
1. Zespół wokalny „Mali wojacy” – ZPO w Stykowie
2. Zespół wokalny – SP nr 1 w Starachowicach
3. Duet: Zuzanna Wrona i Jagoda Orczyk – PSP w Rzepinie
Wyróżnienia: – Zespół wokalny – SP nr 9 w St – cach, Chór „Unisono” – SP nr 11 w St – cach
Szkoły ponadpodstawowe:
1. Chór „Violino” – PSP w Rzepinie
2. Zespół wokalny – II LO w Starachowicach
3. Duet: Karolina Cioroch i Weronika Styk – PSP w Rzepinie
Patronat nad konkursem objęli:
1. Wojewoda Świętokrzyski – p. Agata Wojtyszek
2. ŚZŻAK Koło w Starachowicach

Nagrody i gadżety ufundowali:
1. Akcja Katolicka – Par. NSJ w Starachowicach
2.Wojewoda Świętokrzyski – p. Agata Wojtyszek
3. Kancelaria Senatu RP
4. Kancelaria Sejmu RP
5. Cukrownia „Heka” w Starachowicach

Marek Pastuszka

Copyright © 2018