Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Lider zespołu „Leszcze” zaśpiewał „Pierwszą Brygadę”

13 listopada 2018

Kilkaset osób wzięło udział w Charytatywnym koncercie patriotycznym Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”. Zorganizowany został w Narodowe Święto z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, ustanowione na dzień po stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę.

Artysta zaśpiewał znane polskie pieśni patriotyczne. Do wspólnego śpiewu zaprosił przybyłych do Parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku.

Koncert miał charakter charytatywny, zaś dochód z rozprowadzania cegiełek przeznaczony przeznaczony zostanie na zorganizowanie wyjazdu grupy 81 młodych z naszej diecezji, którzy w styczniu lecą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Koncert poprzedziła Msza św. za Ojczyznę, której kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Jędrzejewski Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej.

– Dziękujemy Panu Bogu za ten niepodległy dom ojczysty, ale chcemy też to zadanie podjąć i zapytać o to, jaka jest nasza miłość do ojczyzny, bo to nie jest kwestia kwestia fakultatywna. To jest etyczne zobowiązanie wynikające z czwartego przykazania. Ojczyzna jest bowiem matką – podkreślił ks. Jędrzejewski.

Tłumaczył znacznie niepodległości. – Ciągle nas przestrzega św. Jan Paweł II że „naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”, że „przyszłość ojczyzny i świata zaczyna się w rodzinie”. Jeśli zniszczymy rodzinę, zniszczymy przyszłość. Nie wolno poddać się demoralizacji – to właśnie mówił na Westerplatte. To jest nasze zmaganie o niepodległość dzisiaj – zaznaczył kaznodzieja. – Jak dziś kochać Polskę? Długo by mówić o tym – sumienie będzie wam podpowiadać. (…) Trzeba – to chciałbym mocno wyrazić – budować więzi rodzinne między nami, którzy jesteśmy dziećmi tej matki, jaką jest ojczyzna. Jesteśmy bardzo podzieleni, a naród, który jest podzielony, jest słabym narodem, w końcu ginie jako naród – zaznaczył ks. dr Andrzej Jędrzejewski.

Koncert Macieja Miecznikowskiego zorganizowało Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej i parafia św. brata Alberta w Radomiu.

Michał Walczyk – POAK św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu

Copyright © 2018