Nasze plany:

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

 

17-18 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

06 – 09 lipca – XI  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

26-27 sierpnia – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Józefa w Kaliszu

27 sierpnia – VIII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

17 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

24/30 września – XVIII Diecezjalny Finał KPiPP

wrzesień/październik  Tydzień Społeczny

09 października – XXII Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

12 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

19 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK

20 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Nasi partnerzy:

 

 

„Miejcie odwagę żyć dla miłości” Wielkopostne ćwiczenia duchowe dla członków Akcji Katolickiej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Królowej Polski w Kałkowie – Godowie

13 marca 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznych rekolekcjach Akcji Katolickiej w dniach 19-20 marca. Jest to jeden z głównych elementów naszej formacji, dlatego zadbajmy, by jak najwięcej członków naszych oddziałów wzięło w nich udział. Spróbujmy przekonać, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych, że warto przeżyć taki czas. Mam nadzieję, że tych, którzy uczestniczyli w ubiegłych latach, przekonywać już nie trzeba i chętnie przyjadą. Zachęcamy, by zaprosić też swoich znajomych, którzy chcieliby przeżyć rekolekcje zamknięte, a nie są członkami Akcji Katolickiej. Jest to również jakaś forma naszego apostolstwa, a zarazem szansa pozyskiwania nowych członków do naszych oddziałów.

Mam nadzieję, że tegoroczne rekolekcje będą nie tylko głębokim przeżyciem i duchowym umocnieniem dla każdego uczestnika, ale dadzą także siłę do zaangażowania z nowym entuzjazmem w działalność naszego Stowarzyszenia w czasach po – jak ufamy – kończącej się pandemii.

Chcemy też w bliskości Pana Boga, w modlitwie, karmieniu się Słowem i doświadczeniu wspólnoty znaleźć odwagę wiary na czas bardzo niespokojny. Hasło tegorocznych rekolekcji: „Miejcie odwagę żyć dla miłości” podpowiada, gdzie mamy szukać źródeł tej odwagi. Rekolekcje przeprowadzi ks. kan. dr Krzysztof Maj, proboszcz i asystent POAK w Solcu n. Wisłą.

W czasie rekolekcji umocni nas swoim słowem, modlitwą i pasterskim błogosławieństwem ks. bp Marek Solarczyk. Spotkanie z Pasterzem Diecezji to także bardzo ważne wydarzenie w formacji członków Akcji Katolickiej – cieszymy się, że będziemy mogli je przeżyć w czasie rekolekcji.

Rekolekcje odbędą się w Kałkowie, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Koszt rekolekcji wynosi 135 zł (opłata taka sama dla wszystkich, niezależnie od wcześniejszych wyjazdów czy późniejszych przyjazdów. Jeśli w jakichś poszczególnych przypadkach cena ta byłaby przeszkodą w uczestnictwie i nie było możliwości wsparcia ze strony Oddziału czy Parafii, prosimy o poinformowanie nas przez swojego prezesa, na pewno jakoś zaradzimy)

Rekolekcje rozpoczynamy w sobotę (przyjazd i zakwaterowanie do godz. 10). Zakończenie w niedzielę obiadem.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że będzie to piękny i bardzo owocny czas. Program rekolekcji stanowi pewną całość, dlatego bardzo prosimy, by tak zarezerwować sobie czas, by uczestniczyć od początku do końca.

 

Diecezjalni Asystenci Kościelni

/-/ Ks. Andrzej Jędrzejewski

/-/ Ks. Grzegorz Wójcik

Zarząd DIAK

Copyright © 2018