Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

„Modlitwą i czynem zmieniać świat”. W Radomiu świętowała Akcja Katolicka

26 listopada 2018

Członkowie stowarzyszenia Akcja Katolicka z diecezji radomskiej w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym. Był to dzień skupienia.

Spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej rozpoczęło się wykładem ks. kan. Szymona Muchy, proboszcza i kustosza sanktuarium w Wysokim Kole, diecezjalnego Moderatora Rodziny Różańcowej oraz Krajowego Moderatora Żywego Różańca. W czasie wykładu p.t. „W mocy Bożego Ducha – Różaniec szkołą wiary, świętości i apostolstwa dla członków Akcji Katolickiej” ksiądz Szymon Mucha zachęcał do zapoznania się z encykliką Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae, poświęconą Modlitwie Różańcowej.

Mówił m.in. o obecności Maryi w każdej z tajemnic różańcowych. – Pozwólmy się delikatnie poprowadzić przez Maryję, obserwując wydarzenia z życia Chrystusa. Zachęcił też do skorzystania z zaproszenia do odmawiania nowenny Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Jednocześnie wskazał na konieczność nie tylko modlitwy ale i pracy (Ora et labora). – Modlitwa jest po to, aby z niej rodziły się czyny – przypomniał.

Głównym punktem Dnia Skupienia była Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. – Trzeba odnowić spojrzenie na sacrum, bowiem czasy, w których żyjemy charakteryzują się procesem desakralizacji, wyłączania tego, co święte. Jesteśmy świadkami tego, że my wierzący, zatracamy szacunek dla świętości – mówił Biskup Radomski, Henryk Tomasik.

Jednocześnie zachęcał do „budowania w sobie nowego serca, pełnego wiary i zaufania”, „bo gdy to się stanie, będzie budowane królestwo, o jakim śpiewamy w prefacji mszalnej na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata: Wieczne i powszechne królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju” – mówił.

Oprawę muzyczną liturgii w Wyższym Seminarium Duchownym zapewnił Chór Miasta Radomia Sancti Casimiri Cantores Radomienses.

Uczestnicy spotkania modlitewnego odmówili Akt Oddania Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej Janowi Pawłowi II. Święty Kościoła Katolickiego 22 października ubiegłego roku ogłoszony został Patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Michał Walczyk POAK Par. św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu

 

Copyright © 2018