Nasze plany:

26-28 stycznia – Rekolekcje dla członków AK

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

23 kwietnia – Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

kwiecień/maj – XVIII Diecezjalny Finał KPiPP

2 maja – XXV rocznica Akcji Katolickiej Polsce, główne uroczystości w Warszawie

3 maja – Matki Bożej Królowej Polski – główne uroczystości w Częstochowie

Maj – XXV lecie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Rozpoczęcie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II

18-19 czerwca – Krajowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

7 – 10 lipca – X Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

21 sierpnia – Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. ks. Z. Domagały

11 września – Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, Poznań

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Jerzego Popiełuszki

17/24 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

10 października – XXII Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

3-5 listopada – rekolekcje dla Asystentów Diecezjalnych

11 listopada – Święto Niepodległości Polski

13 listopada – Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej, Warszawa

20 listopada – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK

21 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej

 

Nasi partnerzy:

 

 

Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia

29 grudnia 2021

Już kolejny raz jak każdego 28 dnia miesiąca Akcja Katolicka uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Tysiąclecia.

28 grudnia w kościele św. Stefana w Radomiu, który został zbudowany jako pomnik i wotum wdzięczności za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia, członkowie Akcji Katolickiej oraz parafianie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny, za wstawiennictwem błogosławionego Prymasa Tysiąclecia. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Andrzej Jędrzejewski, Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. W homilii nawiązując do ewangelii powiedział; …dzisiaj życie tylu nienarodzonych dzieci jest zagrożone, czy jesteśmy po stronie światłości, czy jesteśmy po stronie obrony życia, wszyscy, każdego życia, które jest zagrożone. ….. błogosławiony Stefan Wyszyński mówił w ten sposób, że w wieku w którym przestanie się rodzić nowe życie,  Naród skona i umrze, w rodzinie pod sercem matek kryje się Naród.  A św. Jan Paweł II to samo powie tymi słowami, że  Naród który zabija własne dzieci jest Narodem bez przyszłości. ……. Prymas Polski wołał – „Obudźcie się! Ratujcie życie! Wszak chodzi tu o życie narodu! Zginajcie kolana przed każdym rodzącym się życiem, przed każdym dziecięciem”… Kościół podnosi potężny głos w obronie życia Polaków. I tego głosu nie obniży! Będzie wołał coraz głośniej, coraz potężniej, coraz nie ustępliwiej: Otrzeźwiejcie! Aby ziemia nasza nie stała się krainą Herodów i herodowych zbrodni!” Tam gdzie się nie rodzą dzieci, tam gdzie się zabija dzieci tam nie ma przyszłości – mówił celebrans – …To wezwanie, otrzeźwiejcie, obudźcie się , to jest wezwanie do tego ,żebyśmy też byli jakoś aktywni, żebyśmy nie uspokoili się tylko takim przekonaniem, mnie to nie dotyczy bo wiadomo, że ja się nie zgodzę na to żeby w moim małżeństwie w moim domu w mojej rodzinie taka herodowa zbrodnia mogła by być. To jest za mało. Jeśli przychodzimy modlić się za Polskę  i jeśli na Polsce nam zależy a wszystkim nam zależy, jeśli zależy nam  na drugim człowieku a wszystkim nam powinno zależeć, „bo po tym poznają, że jesteście uczniami moimi”, no to trzeba być aktywnym, to trzeba otrzeźwieć, trzeba się obudzić, trzeba stawać po stronie światłości….Łatwo jest mówić , że kocham Polskę ale nie tak chyba w końcu mierzy się miarę uczuć i emocji ale mierzy się miarą czynów, decyzji. Prymas mówił : Święta Boża Rodzicielko przyrzekamy Ci z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecka i każdej kołyski. równie mężnie, jak nasi ojcowie walczyli o byt i wolność narodu, płacąc obficie krwią własną….. Dalej mówił: módlmy się za nasze Rodziny a także o to aby w nich była uratowana przyszłość Narodu, tej wielkiej Rodziny, którą tworzymy jako Polacy….

Po Mszy św. modliliśmy się do błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w naszych osobistych i rodzinnych intencjach.

Zapraszamy każdego 28 dnia miesiąca do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Tysiąclecia.

 

Teresa Połeć – POAK Idalin

 

 

Copyright © 2018