Nasze plany:

 

26-28 stycznia – Rekolekcje dla członków AK

Nasi partnerzy:

 

 

Nasza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. 22 listopada jest patronalne święto Akcji Katolickiej

21 listopada 2020

W związku z sytuacja pandemiczną w naszym kraju a tym samym z uwagi na bezpieczeństwo, planowane w katedrze radomskiej, diecezjalne świętowanie patronalnej uroczystości Chrystusa Króla na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. bp Henryka Tomasika w dniu 22 listopada br. nie jest możliwe.

W tym roku uroczystości Chrystusa Króla przeżyjmy jako święto Akcji Katolickiej w naszych parafiach. Na wszystkich Mszach świętych w tym dniu członkowie parafialnych oddziałów czynnie włączą się w liturgię. Przed rozpoczęciem Eucharystii będzie odczytany komentarz, uwzględniający patronalny charakter tej uroczystości.

Tego dnia cała społeczność Akcji Katolickiej w sposób szczególny wypowiada słowa odnowienia i uznania, że Jezus Chrystus Król Wszechświata jest naszym królem.

Ten świąteczny czas dla nas skupionych w Akcji Katolickiej to doskonała okazja by podziękować pasterzowi naszej diecezji Ks. bp Henrykowi Tomasikowi za troskę o nasze Stowarzyszenie, naszym bezpośrednim Księżom Asystentom parafialnym i diecezjalnym, że to Chrystusowe panowanie pomagają nam zrozumieć i kierują nasze zamierzenia na odpowiednie ścieżki.

Z okazji święta patronalnego bardzo serdecznie dziękuję członkom Akcji Katolickiej, a także wszystkim, którzy wspierali i wspierają nasze działania na rzecz parafii, diecezji i środowiska lokalnego. Życzę nam wszystkim byśmy byli katolikami czynu oddanym Chrystusowi Królowi. Bądźmy apostołami Jego królestwa. Niech Chrystus króluje w naszej Ojczyźnie ze swoją prawdą. Nie przestawajmy, łączmy się w modlitwie różańcowej w tym trudnym czasie dla naszej Ojczyzny i nas wszystkich.
Króluj nam Chryste!

Teresa Połeć Prezes DIAK

Copyright © 2018