Nasze plany:

 

26-28 stycznia – Rekolekcje dla członków AK

Nasi partnerzy:

 

 

Oplakatowani i za życiem! Podsumowanie naszej akcji informacyjnej ws. przerywania ciąży

27 listopada 2020

Akcja plakatowa zainicjowana przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Radomiu miała ma na celu „wyartykułowanie głosu za życiem”.

– Chcemy podkreślić, że nie mamy prawa do tego aby kontestować prawo do życia jakiejkolwiek istoty ludzkiej, niezależnie od tego w jakim okresie swojego rozwoju się znajduje. Odwołujemy się do prawa polskiego stanowionego cytując fragment ustawy z 6 stycznia 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka jak również bardziej fundamentalnego prawa naturalnego, cytując Św. Jana Pawła II oraz Sł. Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski – napisali członkowie Zarządu DIAK oraz Księża Asystenci, prosząc chętnych do włączenia się w akcję „Za życiem”.

Telebimy pojawiły się w kilku dzielnicach Radomia (m.in. przy dworcu kolejowym, przy centrum handlowym na Ustroniu). Z kolei plakaty członkowie poszczególnych oddziałów umieszczali w innych miejscowościach – na terenach przykościelnych, w miejscach użyteczności publicznej i innych.
Na zdjęciach akcja oplakatowania w Rusinowie, Gowarczowie i Grabowie.

Prezes radomskiej Akcji Katolickiej Teresa Połeć udzieliła także wywiadu „Naszemu Dziennikowi”, w którym wyjaśniała ideę akcji oplakatowania oraz telebimowej. Treść artykułu w Naszym Dzienniku” dostępna jest pod TUTAJ!

 

 

Copyright © 2018