Nasze plany:

 

26-28 stycznia – Rekolekcje dla członków AK

Nasi partnerzy:

 

 

Patronalne święto Akcji Katolickiej w seminarium duchownym

4 listopada 2017

Zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz Księży Asystentów na doroczne spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym 26 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla – nasze patronalne święto. Rozpoczniemy je o godz. 13. wykładem dr Jolanty Skuzy „Cud nad Wisłą – odrodzenie Rzeczypospolitej”, który wprowadzi nas w rok obchodów stulecia Niepodległości. O godz. 14. Eucharystii, ze ślubowaniem nowych członków KSM oraz wręczeniem nominacji na prezesa POAK i legitymacji nowym członkom AK, przewodniczył będzie ks. biskup Henryk Tomasik. Po Mszy św. przeżyjemy akt oddania Akcji Katolickiej naszej diecezji św. Janowi Pawłowi II, który 22 października ogłoszony został Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Po obiedzie posiedzenie Rady DIAK (dla pozostałych członków AK możliwość obejrzenia filmu lub powrót do domów).

Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Rady DIAK – mija kadencja zarządu, czekają nas więc wybory kandydatów na prezesa Zarządu DIAK.
Zwracamy się też z serdeczną prośbą do Księży Asystentów, by niezależnie od naszego świętowania w seminarium, zadbać o to, by w naszych parafiach w to patronalne święto wspomnieć podczas Mszy świętych o Akcji Katolickiej, zachęcić do wstępowania do niej i pomodlić się za nasze oddziały w modlitwie wiernych.

Nasze świętowanie, zawierzenie Janowi Pawłowi II oraz wybory władz diecezjalnych naszego stowarzyszenia powierzamy modlitwie wszystkich członków Akcji Katolickiej.

Diecezjalni Asystenci Kościelni i Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Ks. Andrzej Jędrzejewski 
Ks. Grzegorz Wójcik

 

Program Świętowania Uroczystości Chrystusa Króla – 26.11.2017 WSD Radom:

12.45 – Rejestracja uczestników.

13.00 – Przywitanie zebranych gości.

13.10 – Wykład dr Jolanty Skuzy – „Cud nad Wisłą – odrodzenie Rzeczypospolitej”

14.00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika.
– Akt oddania Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej Janowi Pawłowi II.

15.45 – Wspólny posiłek na refektarzu.

16.30 – Projekcja filmu.

16.30 – Zebranie Rady DIAK

Copyright © 2018