Nasze działania:

 

  • 30 sierpnia do 1 września – Autokarowa Pielgrzymka na Mazury i Litwę (POAK Gowarczów)
  • 1 września – 5 listopada – III konkurs „Miłość do Ojczyzny umacniamy Duchem” POAK przy Katedrze Opieki NMP w Radomiu
  • 8 września – parafialny festyn rodzinny POAK przy parafii Opatrzności Bożej w Radomiu (Wośniki)
  • 14 października – Różaniec prowadzony przez POAK w kościele parafialnym w Gowarczowie
  • 22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce zorganizowanie wieczornicy lub konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)
  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Pojechali do Maryi… rowerem! Pielgrzymkę na Jasną Górę zorganizowała Akcja Katolicka

16 lipca 2018
fot. Piotr Stanikowski
fot. Piotr Stanikowski

Pod hasłem „Jesteśmy napełnienie Duchem Świętym”, na Jasną Górę po raz VII wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej z Radomia. Wzięło w niej udział 60 osób.

– To było doświadczenie wspólnotowej pielgrzymki – mówi Siostra Alma, która dodaje, że na szlaku pątniczym „czuć było ducha wspólnoty”. – Każdy starał sobie pomagać – zaznacza w rozmowie z Radiem Plus Radom. – Myślę, że pielgrzymka ta umocniła nasze małżeństwo – mówi z kolei Agnieszka, która z Michałem jest w związku od 23 lat. – Matce Bożej zawieźliśmy nasze podziękowania ale zawierzyliśmy losy naszej rodzina – wspomina Agnieszka.

Pątnicy w sobotę, 15 lipca uczestniczyli we Mszy Św. na Szczycie jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył Biskup Senior archidiecezji częstochowskiej, Antoni Długosz.  – Wasza doroczna obecność tu, na Jasnej Górze świadczy o tym, że pozostaje Maryja waszą Matką. Ale nie wystarczy z sentymentem mówić do Niej: kocham Cię Matko Boża, ale trzeba wysiłku ducha, aby przemieniać swój charakter, usuwać zło, nie bać się takich czy innych słabości, bo z Chrystusem możemy dokonywać cudów, i to się będzie spełniało, jeśli każdego dnia dokonamy rachunku z wezwań 10-ciu Bożych Przykazań – mówił w homilii bp Długosz.

Część uczestników pielgrzymki rowerowej wróciła do Radomia na rowerach.

Poniżej prezentujemy fotografie wykonane przez Piotra Stanikowskiego.

 

Copyright © 2018