Kalendarium DIAK 2024 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

27 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

9-10 marca – Rekolekcje Diecezjalne , Rada DIAK

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

26 kwiecień – XIX Diecezjalny Finał KPiPP

maj  –  Marsz dla Życia i Rodziny

14-15 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 – 13 lipca – XIII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

18 sierpnia – rocznica śmierci sługi Bożego Ks. R. Kotlarza – uroczystości w Pelagowie

31 sierpnia – XI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

14 października – XXIV Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

9 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

23 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

Posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

15 grudnia 2022

W sobotę, 10 grudnia br. obradowała Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Obrady odbyły się w sali konferencyjnej w Kurii Diecezji Radomskiej.

Ks. Biskup Marek Solarczyk w słowie skierowanym do członków Rady podziękował Akcji Katolickiej za pracę oraz podejmowane inicjatywy, za wszelkie dzieła,  zaprosił również  i zachęcał do włączenia się  w podejmowane dzieła w grupie Rady Ruchów w Diecezji Radomskiej.

Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Ks. Andrzej Jędrzejewski podziękował za podejmowane inicjatywy, prosił aby w nowym roku planując różne przedsięwzięcia położyć akcent na jedność stowarzyszenia, abyśmy budowali tę jedność w wymiarze diecezjalnym. Podkreślił, że stałe pogłębianie świadomości bycia Kościołem ma się dokonywać na różnych obszarach naszej całorocznej formacji , prosił o korzystanie z przygotowanych materiałów formacyjnych.

W kolejnej części Rada przystąpiła do realizacji programu obrad. Przyjęto zaplanowany przez Zarząd DIAK plan pracy wraz z kalendarium a także plan finansowy na rok 2023.  Omówiono również sprawy związane z bieżącą działalnością Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Ks. Grzegorz Wójcik omówił kierunki pracy zgodnie z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce na nadchodzący rok. Hasło programu duszpasterskiego na rok 2023 brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Celem jest pogłębienie świadomości bycia Kościołem przez wszystkich ochrzczonych. Ze względu na przypadającą w 2023 roku 35. rocznicą Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Jana Pawła II„Christifideles laici” (o powołaniu i misji świeckich w Kościele i świecie), ten dokument będzie lekturą obowiązkową wszystkich członków Akcji Katolickiej.

 

Teresa Połeć

 

 

 

Copyright © 2018