Kalendarium DIAK 2023 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

14 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej Jedlnia

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

28 kwiecień – XVIII Diecezjalny Finał KPiPP

3 maj  –  Matki Bożej Królowej Polski

16-17 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

05 – 08 lipca – XII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

26 sierpnia – X Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

15 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

15 października – XXIII Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

12-14 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

25 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK

26 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

Posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

15 grudnia 2022

W sobotę, 10 grudnia br. obradowała Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Obrady odbyły się w sali konferencyjnej w Kurii Diecezji Radomskiej.

Ks. Biskup Marek Solarczyk w słowie skierowanym do członków Rady podziękował Akcji Katolickiej za pracę oraz podejmowane inicjatywy, za wszelkie dzieła,  zaprosił również  i zachęcał do włączenia się  w podejmowane dzieła w grupie Rady Ruchów w Diecezji Radomskiej.

Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Ks. Andrzej Jędrzejewski podziękował za podejmowane inicjatywy, prosił aby w nowym roku planując różne przedsięwzięcia położyć akcent na jedność stowarzyszenia, abyśmy budowali tę jedność w wymiarze diecezjalnym. Podkreślił, że stałe pogłębianie świadomości bycia Kościołem ma się dokonywać na różnych obszarach naszej całorocznej formacji , prosił o korzystanie z przygotowanych materiałów formacyjnych.

W kolejnej części Rada przystąpiła do realizacji programu obrad. Przyjęto zaplanowany przez Zarząd DIAK plan pracy wraz z kalendarium a także plan finansowy na rok 2023.  Omówiono również sprawy związane z bieżącą działalnością Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Ks. Grzegorz Wójcik omówił kierunki pracy zgodnie z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce na nadchodzący rok. Hasło programu duszpasterskiego na rok 2023 brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Celem jest pogłębienie świadomości bycia Kościołem przez wszystkich ochrzczonych. Ze względu na przypadającą w 2023 roku 35. rocznicą Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Jana Pawła II„Christifideles laici” (o powołaniu i misji świeckich w Kościele i świecie), ten dokument będzie lekturą obowiązkową wszystkich członków Akcji Katolickiej.

 

Teresa Połeć

 

 

 

Copyright © 2018