Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Przedstawiciele Zarządu DIAK wzięli udział w Uroczystości Święta Dziękczynienia

3 czerwca 2018

W pierwszą niedzielę czerwca Polska katolicka dziękuje Bogu za wolną Ojczyznę. W tym roku, 3 czerwca, Święto Dziękczynienia obchodzone było po raz jedenasty.
Centralne uroczystości odbyły się w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej.

Patronką tego dnia była siostra Faustyna Kowalska, której relikwie w uroczystej procesji z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego zostały wprowadzone do Świątyni. Eucharystii z udziałem Episkopatu Polski przewodniczył JE Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Homilię wygłosił JE Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. W ogólnopolskiej modlitwie wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych z Prezydentem Andrzejem Dudą, władz samorządowych z Prezydentem Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, fundatorami Świątyni, delegacjami wielu organizacji i stowarzyszeń kościelnych z różnych zakątków Polski, w tym Akcji Katolickiej.

Przedstawiciele Zarządu DIAK Diecezji Radomskiej, z Prezesem Zarządu Panią Teresą Połeć, dzięki uprzejmości Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej Pani Elżbiety Olejnik, także włączyli się w ogólnopolskie dziękczynienie.

Po Mszy św., goście przybyli na uroczystości mogli wysłuchać koncertu muzyki chrześcijańskiej, wstąpić do Miasteczka dla dzieci i wziąć udział w grze rodzinnej „Tropem świętych do skarbu wolności” (przygotowanej m.in. przez warszawski oddział AK), odwiedzić Panteon Wielkich Polaków czy Ruchomy Teatr XXI w. dla dzieci.
Nad placem przed świątynią unosiły się tysiące baloników z napisem „Dziękuję”.

Helena Żółtkiewicz

 

Copyright © 2018