Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Ciepielów: koncert na cześć rodziny, która uratowała Żydów

16 października 2018

23 września br. wyjątkowe wydarzenie o charakterze patriotycznym miało miejsce w Ciepielowie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Odbyło się ono w ramach projektu kulturalnego autorstwa, kompozytora i mistrza organowego, Roberta Grudnia. Partnerem projektu był między innymi Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Msza św. poprzedzona salwą armatnią oddaną przez grupę rekonstrukcji historycznej a wcześniej koncert poświęcony pamięci Rodzin: Kowalskich, Obuchniewiczów, Skoczylasów i Kosiorów – Polaków, którzy życiem zapłacili za pomoc Żydom w czasie okupacji oraz tych, którzy walczyli o wolna Polskę.

Sztandary: Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Straży Pożarnej i Szkoły Podstawowej w Ciepielowie uświetniły Eucharystię.

W koncercie zaprezentowali się: chór szkolny z Ciepielowa, chór z Włodawy – Vlodaviensis, solistka Anna Zagdańska z Warszawy oraz wielcy muzycy Robert Grudzień (klawisze) oraz Grigorij Agratina (cymbały i fletnia Pana). Gwiazdą programu była również znana aktorka, profesor sztuk teatralnych Anna Seniuk. W jej wykonaniu wysłuchaliśmy wierszy ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej i innych wielkich poetów polskich.

Wśród gości zaproszonych na tę uroczystość była m.in.: poseł na Sejm RP Anna Kwiecień oraz Przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Pani poseł odczytała list Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który z uwagi na wcześniej zaplanowane zajęcia nie mógł przybyć osobiście do Ciepielowa. List skierowany do p. Roberta Grudnia wyrażał podziękowanie za podjęty trud kolejnego już koncertu patriotycznego, wpisującego się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Helena Żółtkiewicz – POAK przy parafii p.w. Opatrzności Bożej, Radom – Wośniki 

Copyright © 2018