Nasze plany:

5 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej (Jedlnia Kościelna)

2-3 lutego – Zebranie Rady KIAK (Warszawa)

do 1 marca – etap szkolny Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej

2 marca – bal charytatywny (w Jedlni Kościelnej)

do 15 marca – etap regionalny Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej

16-17 marca – diecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej. Rada DIAK (Ośrodek Emaus w Turnie k. Białobrzegów)

22-24 marca – rekolekcje dla liderów Akcji Katolickiej w Częstochowie

23 kwietnia – Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

26 kwietnia – XVI Diecezjalny Finał Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej

28 kwietnia – główne uroczystości Św. Wojciecha (Gniezno)

3 maja – Częstochowa, Matki Bożej Królowej Polski

7 czerwca – Rada KIAK (Częstochowa)

8 czerwca – Krajowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10-14 lipca – VIII Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej (Radom – Jasna Góra)

31 sierpnia – VII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. ks. Z. Domagały

14 września – Pielgrzymka Biegowa do grobu bł. J. Popiełuszki (Warszawa)

21 września – Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w Poznaniu

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

13 października – XIX Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

4 – 7 listopada – rekolekcje dla ks. Asystentów Diecezjalnych (Poznań)

9 listopada – IV Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej (Warszawa)

11 listopada – 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

15 -17 listopada – Rada KIAK (Warszawa)

23 listopada – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Nasi partnerzy:

 

 

Rejonowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę” regionu radomskiego rozstrzygnięty

17 kwietnia 2018
fot. W. Gołdziński
fot. W. Gołdziński

13 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu przy ul. Słowackiego 17 odbył się już XV Finał Regionalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” regionu radomskiego, w którym wzięło udział 292 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Zakrzewa, Zakrzówka, Natolina, Jedlni Letnisko, Kazanowa, Gozdu oraz Radomia.

W konkursie zaprezentowała się również Schola młodzieżowa z parafii p.w. św. Stefana w Radomiu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie uczniów.

Asystent Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Ksiądz dr. Grzegorz Wójcik rozpoczął konkurs modlitwą. Uczestników konkursu, opiekunów oraz przybyłych gości powitała prezes DIAK Teresa Połeć oraz Pani Renata Maciejewska Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury życząc wszystkim uczestnikom udanych występów.

Hymnem Polski odśpiewanym przez wszystkich obecnych rozpoczęto konkurs wpisujący się w 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs zorganizował Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej oraz radomskie Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej a także Parafialny Oddział w Zakrzewie. Współorganizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Zgodnie z regulaminem, uczniowie wszystkich szkół musieli znać : „ Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz pieśń „Boże, coś Polskę”. Była to kolejna lekcja patriotyzmu dla dzieci i młodzieży, dostarczająca zebranym wspaniałych przeżyć.

Konkurs został przeprowadzany w dwóch kategoriach: poezja oraz pieśń – soliści, zespoły. Konkurs rozpoczęły występy przedszkolaków. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt artystyczny, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór najlepszej trójki w każdej z kategorii był niełatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom recytacji i śpiewu.

Występy w kategorii poezja oceniało jury w składzie:
– Małgorzata Pudzianowska
– Alina Tęcza
– Barbara Kapturska

Pieśń oceniała komisja konkursowa w składzie:
– Iwona Skwarek
– Renata Świderska
– Grzegorz Murdza

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki. Po odczytaniu protokołu konkursowego przez przewodniczące jury, laureatom wręczono dyplomy, statuetki i upominki. Nauczyciele otrzymali podziękowania. Laureaci konkursu regionalnego będą uczestniczyć w konkursie diecezjalnym który odbędzie się 26 kwietnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

Honorowy patronat nad uroczystością objął pasterz diecezji radomskiej Ks. Biskup Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia Pan Radosław Witkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Pan Dariusz Wójcik.  Patronat medialny objęły: Radio PLUS Radom, tygodnik Ave Gość Radomski i portal Diecezja Radomska.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które włączyły się w przygotowanie tegorocznego konkursu. Dziękujemy wszystkim uczniom którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w konkursie oraz ich nauczycielom jak również szanownemu jury za wkład pracy i poświęcony czas.

Wyrażamy wdzięczność Pracownikom Młodzieżowemu Domowi Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu z Panią Dyrektor Renatą Maciejewską na czele za okazane wsparcie, życzliwość i pomoc przy organizacji konkursu.

Podziękowania i słowa uznania składamy również Panu Radosławowi Witkowskiemu Prezydentowi Miasta Radomia za okazaną pomoc i wsparcie w realizacji XV edycji konkursu.

Słowa podziękowania kierujemy także do Pana Dariusza Wójcika Przewodniczącego Rady Miejskiej za piękne albumy dla uczestników konkursu, do Właścicieli piekarni Fogiel &Fogiel a także Pana Bogdana Gutknecht. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji konkursu.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do uczestników i ich opiekunów oraz tych wszystkich, którzy przyczynili się do przeprowadzenia i uświetnienia I Rejonowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „ Kocham moją Ojczyznę”.

 

Copyright © 2018