Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Sukces Regionalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Opocznie

16 kwietnia 2018

W Opocznie, 9 marca 2018 roku, odbył się XV Regionalny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej pod tytułem „Kocham Moją Ojczyznę”.

W Jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości konkurs miał szczególne znaczenie dla wszystkich uczestników.

Organizatorem wydarzenia był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Radomiu.

W opoczyńskim przeglądzie wzięło udział 360 osób (przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych). Towarzyszyli im szkolni opiekunowie, a najmłodszym uczestnikom kibicowali rodzice i bliscy.

Konkurs był podzielony na dwie kategorie: „Pieśń” i „Poezja”, w których wyszczególniono grupy wiekowe: przedszkola, klasy I –III, klasy IV – VII, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe. W kategorii „Pieśń” przyznawano osobno nagrody dla solistów i zespołów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wkład, który włożyli w przygotowanie się i zaprezentowanie przed jury i zgromadzoną widownia.

W jury konkursu Pieśń Patriotyczna zasiadali: Krystyna Pietrzyk, Marek Gudowicz, Wojciech Turek i Kamila Biniek; natomiast w konkursie poezji uczestników oceniały: Anna Chojnacka, Małgorzata Rożej i Anna Telus.

Obie kategorie konkursu przeprowadzane były równocześnie: konkurs Pieśni na Sali widowiskowej MDK-u, natomiast konkurs Poezji w Sali kameralnej.

Przegląd rozpoczął się po godzinie 9:00, trwał do godziny 18:00; wyjątek stanowiła kategoria Poezji, która zakończyła się o godzinie 15:00.

W organizację konkursu włączyło się Biuro Poselskie Roberta Telusa.

Wyłoniono laureatów:

Kategoria – pieśń patriotyczna (soliści):

– grupa wiekowa – przedszkola:

Alicja Śliwińska
Zofia Gudowicz
Nikola Olszewska

– grupa wiekowa- klasy I-III:
Dawid Wilk
Faustyna Kośka
Mikołaj Madej

-grupa wiekowa- klasy IV-VII:
Zuzanna Pawlik
Agnieszka Honczaruk
Izabela Czeczenikow

– grupa wiekowa- szkoły ponadpodstawowe:
Natalia Badura
Alicja Urbanowicz
Marta Łyda

Kategoria – pieśń patriotyczna (zespoły):

– grupa wiekowa– przedszkola:
„Tygryski” – z Artystycznego Niepublicznego Przedszkola „Tygrysem Plus”
„Wesołe Kołowrotki”- z Przedszkola nr 4 w Opocznie
„Morowe Panny”- z SP w Białaczowie

1 – grupa wiekowa- klasy I-III:
Kwartet Paradyż z SP w Paradyżu
Zespół z ZSP w Opocznie
Duet z SP w Klewie

– grupa wiekowa- klasy IV-VII:
DUET ze Szkoły Podstawowej w Paradyżu
Zespół ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie
„Parasol” ze Szkoły Podstawowej w Sokołowie

– grupa wiekowa- szkoły ponadpodstawowe:
Gimnazjalistki z Szadkowic z PSP w Szadkowicach
Zespół Paradise z SP w Paradyżu
Zespół ze Szkoły Podstawowej w Mniszkowie

Kategoria – Poezja patriotyczna

– grupa wiekowa – przedszkola:
Agata Walasik
Paweł Kowalczyk
Iga Adamczyk

-grupa wiekowa- klasy I-III:
Natalia Kazula
Martyna Ksyta
Piotr Franas

-grupa wiekowa- klasy IV-VII
Anna Nowakowska
Milena Stańczyk
Milena Kmita

-grupa wiekowa- szkoły ponadpodstawowe
Jagoda Kmita
Patrycja Pacyniak
Beata Wiktorowicz

Copyright © 2018