Nasze plany:

 

26-28 stycznia – Rekolekcje dla członków AK

Nasi partnerzy:

 

 

To będą wyjątkowe Rekolekcje Wielkopostne. Sprawdź szczegóły!

29 lutego 2020
fot. arch
fot. arch

[Aktualizacja]: Zapowiadane Rekolekcje nie odbędą w wyznaczonym terminie. W związku z wyznaczonym przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce odwołane zostały wszelkie zgromadzenia powyżej 50. osób. O nowym terminie rekolekcji poinformujemy wkrótce.


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznych rekolekcjach Akcji Katolickiej w dniach 21-22 marca. Jest to jeden z głównych elementów naszej formacji, dlatego zadbajmy, by jak najwięcej członków naszych oddziałów wzięło w nich udział. Spróbujmy przekonać, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych, że warto przeżyć taki czas. Tych, którzy uczestniczyli w ubiegłych latach, przekonywać już nie trzeba i chętnie przyjadą. Zachęcamy, by zaprosić też swoich znajomych, którzy chcieliby przeżyć rekolekcje zamknięte, a nie są członkami Akcji Katolickiej. Jest to również jakaś forma naszego apostolstwa, a zarazem szansa pozyskiwania nowych członków do naszych oddziałów.

Tegoroczne rekolekcje będą wyjątkowe z kilku względów.

Po pierwsze, przeżywamy je w bliskiej już perspektywie beatyfikacji Sł. Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcemy się jak najlepiej do tej uroczystości przygotować, dlatego rekolekcje będą oparte na nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, a dwie konferencje wygłosi ks. dr Jerzy Jastrzębski, autor wielu publikacji poświęconych nauczaniu kard. Wyszyńskiego, obecnie także Asystent Kościelny DIAK Archidiecezji Warszawskiej.

Po drugie, chcemy wcześniej zakończyć rekolekcje (w niedzielę, o godz. 11.00), by autokarami udać się na Narodowy Marsz Życia do Warszawy i dać w ten sposób świadectwo w obronie tak bardzo dziś zagrożonych wartości życia i rodziny, które są zarazem tak bliskie i ważne dla Akcji Katolickiej.

Po trzecie, chcielibyśmy w tym roku na sobotni wieczór szczególnie zaprosić wszystkich Księży Asystentów POAK na spotkanie z ks. Biskupem Henrykiem Tomasikiem. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Pasterz Diecezji spotka się z uczestnikami rekolekcji i będzie celebrował Eucharystię w sobotę o 17.00. W miarę możliwości, zapraszamy Czcigodnych Księży już na tę Mszę św. i kolację, a jeśli nie będzie to możliwe, przynajmniej na samo spotkanie Księży z Księdzem Biskupem, które rozpocznie się o 19.00.

 

 

PROGRAM REKOLEKCJI
„jesteśmy napełnieni duchem Świętym”

Sobota
10.00 – Zjazd uczestników, recepcja, zakwaterowanie
10.15 – Rozpoczęcie rekolekcji, Konferencja I
11.15 – Wspólne spotkanie przy kawie
12.00 – Konferencja II
13.00 – Obiad
14.30 – Konferencja III, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najśw. Sakramentu (do 16.00)
17.00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Tomasika
18.00 – Kolacja
19.00 – Film Non possumus (w tym czasie posiedzenie Rady DIAK, spotkanie)
21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem, modlitwy wieczorne

Niedziela
7.30 – Modlitwy poranne, Eucharystia
8.30 – Śniadanie, Spotkanie przy kawie
9.45 – Konferencja IV, zakończenie rekolekcji
11.00 – Wyjazd do Warszawy
13.00 – Rozpoczęcie Marszu na Placu Zamkowym

 

 

Rekolekcje odbędą się, podobnie jak w kilku ubiegłych latach, w Ośrodku „Emaus” w Turnie k. Białobrzegów. Koszt rekolekcji wynosi 115 złotych (opłata taka sama dla wszystkich, niezależnie od wcześniejszych wyjazdów czy późniejszych przyjazdów).

Rekolekcje rozpoczynamy w sobotę (przyjazd i zakwaterowanie do godz. 10.00). Zakończenie w niedzielę o 11.00, a następnie autokarami udamy się do Warszawy.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że będzie to piękny i bardzo owocny czas. Program rekolekcji stanowi pewną całość, dlatego bardzo prosimy, by tak zarezerwować sobie czas, by uczestniczyć od początku do końca.

Diecezjalni Asystenci Kościelni:

Ks. Andrzej Jędrzejewski
Ks. Grzegorz Wójcik

Copyright © 2018