Nasze plany:

 

13 października – XIX Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

4 – 7 listopada – rekolekcje dla ks. Asystentów Diecezjalnych (Poznań)

9 listopada – IV Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej (Warszawa)

11 listopada – 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

13 listopada – Radia DIAK

15 -17 listopada – Rada KIAK (Warszawa)

23 listopada – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Nasi partnerzy:

 

 

To było potrójne świętowanie!

4 grudnia 2019

Blisko dwustu członków Akcji Katolickiej wzięło udział w dorocznym spotkaniu z okazji święta patronalnego. W wigilię Uroczystości Chrystusa Króla w Wyższym Seminarium Duchownym sprawowana była Msza św.

Homilię wygłosił Biskup Radomski, Henryk Tomasik. – Dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy za to wszystko, co dokonało się w osobie Jezusa Chrystusa i przez osobę Jezusa Chrystusa – podkreślił.  Nawiązał też do fragmentu odczytywanej tego dnia Ewangelii: „Chrystusa jest głową ciała to jest Kościoła”. – Nie można oddzielić Chrystusa od kościoła, choć chcą tego różne antykatolickie środowiska, propagujące hasło rozdziału Kościoła od Państwa – mówił pasterz Kościoła Radomskiego i zachęcał, by to Chrystus był w centrum życia codziennego, ale też podczas Mszy św., bo zauważył, że nie zawsze tak się dzieje. – Czy dla nas najważniejszy jest Chrystus? – pytał w czasie homilii Biskup Radomski Henryk Tomasik. – Dziś prosimy Boga o moc świadectwa dla każdego z nas, członków życia wspólnotowego, aby każdy z nas mówił, że „Jezus Chrystus jest dla mnie” – mówił Bp. Henryk Tomasik.

Nowi członkowie, w tym także Księża Asystenci oraz nowi prezesi poszczególnych oddziałów Akcji Katolickiej odebrali legitymacje. Uczestnicy wydarzenia w WSD wysłuchali też wykładu ks. dr Rafała Piekarskiego na temat obecności w życiu narodu Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Obchody połączone były z dwudziestoleciem działalności Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na radomskim Ustroniu. Obecnie oddział składa się z 23 członków zwyczajnych i ośmiu wspierających. Asystentem POAK św. Rafała Kalinowskiego jest ks. Marek Plewniak, proboszcz parafii.

W spotkaniu w WSD wzięli udział także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na Mszy św. przyjęto 48 nowych członków.

 

Michał Walczyk

foto: Waldemar Gołdziński

 

Copyright © 2018