Nasze działania:

 

  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

  • 11 listopada – koncert Macieja Miecznikowskiego (parafia św. brata Alberta)

 

  • 24 listopada – Dzień Skupienia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25 w Radomiu, godz. 14.00)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

U Matki w Wysokim Kole. Z Różańcem w dłoni!

16 października 2018

W pierwszą sobotę października po raz 11. Koła Żywego Różańca z diecezji radomskiej zgromadzili się w liczbie ponad 5 tysięcy w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Tegoroczne spotkanie miało charakter modlitewno-formacyjno-patriotyczny, odbywało się w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Byli obecni też członkowie Akcji Katolickiej z Panią prezes Teresą Połeć na czele.

Zebranych przy ołtarzu polowym pielgrzymów serdecznie powitał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole i Krajowy moderator Kół Żywego różańca ks. Szymon Mucha.

Spotkanie rozpoczęto wspólnym odmówieniem Tajemnic Chwalebnych Różańca Świętego. Rozważania przygotowali i modlitwę poprowadzili parafianie z parafii św. Rozalii z Dąbrówki. Oni też pod czujnym okiem swego proboszcza, dyrektora Ośrodka Oazowego w Dąbrówce i Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji radomskiej ks. Grzegorza Wójcika przygotowali oprawę liturgiczną Mszy świętej, która była koncelebrowana pod przewodnictwem Pasterza Kościoła Radomskiego Henryka Tomasika. W homilii Ekscelencja ks. biskup odniósł się do historii modlitwy różańcowej i jej wpływu na dzieje świata i chrześcijaństwa. Prosił, by i dziś, ta modlitwa była orężem w sprawie ludzi młodych, gdy w Rzymie Synod Biskupów obraduje na temat młodzieży i jej miejsca w Kościele i aby w tym czasie wzmożonego ataku na to, co związane z kościołem wynagradzać tą modlitwą za grzech i zło.

Przed Eucharystią miała miejsce konferencja Ks. dr Andrzeja Jędrzejewskiego Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej w Diecezji radomskiej. Nakreślił w swoim wystąpieniu wpływ ludzi świętych i ludzi modlitwy różańcowej w drodze do odzyskania niepodległości przez Naród Polski.

Kolejnym punktem spotkania w Wysokim Kole był koncert pieśni i poezji patriotycznej w wykonaniu laureatów XV Jubileuszowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Organizatorem tego patriotycznego koncertu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę byli: Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole ks. Szymon Mucha i Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Koncert poprowadzili członkowie Akcji Katolickiej: Pani Barbara Cieśla POAK Solec nad Wisłą i Pan Krzysztof Linowski POAK Idalin.

Dariusz SajakPOAK Radom – Idalin

 

 

Copyright © 2018