Nasze plany:

4 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe w Jedlni Kościelnej
do 1 marca – etap szkolny Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej
22 lutego – bal charytatywny w Jedlni Kościelnej
do 13 marca – etap regionalny Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej
13-15 marca – rekolekcje dla liderów AK w Częstochowie
21-22 marca – diecezjalne rekolekcje AK. Rada DIAK (Emaus Turno)
kwiecień/maj – Tydzień Społeczny
7 czerwca – Udział AK w beatyfikacji Sł. Bożego Stefana Wyszyńskiego
24 kwietnia – XVI Diecezjalny Finał Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej
20 czerwca – Krajowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
8-12 lipca – IX Rowerowa Pielgrzymka AK, Radom –Jasna Góra
29 sierpnia – VII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. ks. Z. Domagały
14 września – zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Jerzego Popiełuszki
18 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu
11 października – XX Dzień Papieski
22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona AK w Polsce
11 listopada – 102. rocznica odzyskania niepodległości
21 listopada – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata: Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK
22 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)
24 listopada – Jubileusz 25-lecia powstania AK Diecezji Radomskiej

 

Nasi partnerzy:

 

 

U Matki w Wysokim Kole. Z Różańcem w dłoni!

16 października 2018

W pierwszą sobotę października po raz 11. Koła Żywego Różańca z diecezji radomskiej zgromadzili się w liczbie ponad 5 tysięcy w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Tegoroczne spotkanie miało charakter modlitewno-formacyjno-patriotyczny, odbywało się w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Byli obecni też członkowie Akcji Katolickiej z Panią prezes Teresą Połeć na czele.

Zebranych przy ołtarzu polowym pielgrzymów serdecznie powitał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole i Krajowy moderator Kół Żywego różańca ks. Szymon Mucha.

Spotkanie rozpoczęto wspólnym odmówieniem Tajemnic Chwalebnych Różańca Świętego. Rozważania przygotowali i modlitwę poprowadzili parafianie z parafii św. Rozalii z Dąbrówki. Oni też pod czujnym okiem swego proboszcza, dyrektora Ośrodka Oazowego w Dąbrówce i Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji radomskiej ks. Grzegorza Wójcika przygotowali oprawę liturgiczną Mszy świętej, która była koncelebrowana pod przewodnictwem Pasterza Kościoła Radomskiego Henryka Tomasika. W homilii Ekscelencja ks. biskup odniósł się do historii modlitwy różańcowej i jej wpływu na dzieje świata i chrześcijaństwa. Prosił, by i dziś, ta modlitwa była orężem w sprawie ludzi młodych, gdy w Rzymie Synod Biskupów obraduje na temat młodzieży i jej miejsca w Kościele i aby w tym czasie wzmożonego ataku na to, co związane z kościołem wynagradzać tą modlitwą za grzech i zło.

Przed Eucharystią miała miejsce konferencja Ks. dr Andrzeja Jędrzejewskiego Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej w Diecezji radomskiej. Nakreślił w swoim wystąpieniu wpływ ludzi świętych i ludzi modlitwy różańcowej w drodze do odzyskania niepodległości przez Naród Polski.

Kolejnym punktem spotkania w Wysokim Kole był koncert pieśni i poezji patriotycznej w wykonaniu laureatów XV Jubileuszowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Organizatorem tego patriotycznego koncertu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę byli: Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole ks. Szymon Mucha i Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Koncert poprowadzili członkowie Akcji Katolickiej: Pani Barbara Cieśla POAK Solec nad Wisłą i Pan Krzysztof Linowski POAK Idalin.

Dariusz SajakPOAK Radom – Idalin

 

 

Copyright © 2018