Kalendarium DIAK 2024 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

27 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

9-10 marca – Rekolekcje Diecezjalne , Rada DIAK

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

26 kwiecień – XIX Diecezjalny Finał KPiPP

maj  –  Marsz dla Życia i Rodziny

14-15 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 – 13 lipca – XIII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

18 sierpnia – rocznica śmierci sługi Bożego Ks. R. Kotlarza – uroczystości w Pelagowie

31 sierpnia – XI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

14 października – XXIV Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

9 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

23 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Patronalne Święto Akcji Katolickiej, 20 listopada 2022

21 listopada 2022

20 listopada 2022 r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu na swoim święcie patronalnym spotkali się diecezjalni i parafialni asystenci i członkowie parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej działających na terenie diecezji radomskiej.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. biskup Marek Solarczyk. Wszystkich zgromadzonych przywitał asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Andrzej Jędrzejewski, zachęcając do wspólnej modlitwy za całe stowarzyszenie Akcji Katolickiej w naszej diecezji.

W homilii ks. biskup podziękował wszystkim członkom za zaangażowanie i pracę, za to co czynią w swoich środowiskach i parafiach. Przywołał także osobę Świętego Jana Pawła II, który jest patronem członków Akcji Katolickiej, aby był naszym umocnieniem wierności i mocy Boga, aby nas nieustannie wspierał, by być świadkami tego co jest darem Bożej miłości, dobroci i pokoju.

Legitymacje nowych członków Akcji Katolickiej w naszej diecezji odebrały:
Maria Łobodzińska z parafii Opatrzności Bożej w Radomiu,
Jadwiga Dynarek z parafii Wniebowzięcia NMP w Solcu.

Na zakończenie Mszy Świętej prezes DIAK Teresa Połeć w imieniu wszystkich zgromadzonych złożyła życzenia ks. Biskupowi z racji jego 11 rocznicy przyjęcia
sakry biskupiej.

Dalsza część świętowania odbyła się w Auli Jana Pawła II, gdzie zgromadzonych powitała prezes Stowarzyszenia Teresa Połeć i zaprosiła do obejrzenia filmu ukazującego podsumowanie działalności Akcji Katolickiej w diecezji radomskiej w latach 2021 – 2022.

Po filmie wystąpili laureaci rejonowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „ Kocham Moją Ojczyznę”: Julia Bąk solistka Zespołu KARABANIO a zarazem
uczennica PSP nr 15 w Radomiu, przygotowana przez Marlenę i Mariusz Kowalskich i zaprezentowała dwa utwory – „Jędrusie” oraz „Kolęda Warszawska” . Drugim wykonawcą był Mykola Zagirski solista, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu który zaprezentował utwór „ Uwierz Polsko” i „ Miłość Matki”.

Ostatnim i ciekawym punktem spotkania był wykład ks. prałata dr Jarosława Wojtkuna pt. Dawstwo narządów wyrazem „miłości większej”. Było to
przedstawienie nauki kościoła na podstawie encykliki Evangelium vitae (1995 r), i Katechizmu Kościoła Katolickiego (1992 i z poprawkami 1998 r.).

Z racji zbliżających się imienin księdza Andrzeja Jędrzejewskiego w imieniu wszystkich członków Akcji Katolickiej życzenia złożyli Teresa Połeć i Jerzy Skórkiewicz.
Zwieńczeniem spotkania był wspólny posiłek na refektarzu wszystkich przybyłych na to spotkanie.

Małgorzata Górka – POAK przy parafii Opatrzności Bożej

 

Copyright © 2018