Kalendarium DIAK 2024 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

27 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

9-10 marca – Rekolekcje Diecezjalne , Rada DIAK

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

26 kwiecień – XIX Diecezjalny Finał KPiPP

maj  –  Marsz dla Życia i Rodziny

14-15 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 – 13 lipca – XIII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

18 sierpnia – rocznica śmierci sługi Bożego Ks. R. Kotlarza – uroczystości w Pelagowie

31 sierpnia – XI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

14 października – XXIV Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

9 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

23 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

Uroczystość Jubileuszu 25–lecia POAK przy parafii katedralnej pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu

30 listopada 2022

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Radomskiej Katedrze powstał 16 listopada 1997r.

W dniu 27 listopada obchodził swoje 25 – lecie istnienia. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. kanonika Krzysztofa Ćwieka – proboszcza Parafii, w koncelebrze z Asystentem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej ks. Sławomirem Ziółkiem oraz pozostałymi księżmi posługującymi w parafii.

Uroczystość jubileuszowa zgromadziła w katedrze licznie przybyłych zaproszonych gości z księdzem Asystentem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej dr Andrzejem Jędrzejewskim, Zarządem DIAK z panią Prezes Teresą Połeć oraz Prezesów Parafialnych Oddziałów z Diecezji Radomskiej i pozostałych zaproszonych gości.

W komentarzu do Mszy Św. ks. Asystent naszego Oddziału Sławomir Ziółek przybliżył wszystkim uczestnikom Mszy Świętej – Czym jest Stowarzyszenie Akcji Katolickiej i jaka jest jego misja w Kościele.

Przed błogosławieństwem ks. celebrans Krzysztof Ćwiek podziękował za przybycie i uczestnictwo w Eucharystii wszystkim zaproszonym gościom oraz przekazał naszemu Oddziałowi serdeczne gratulacje, podziękował za dotychczasową działalność w służbie dla  Kościoła  i życzył nam owocnej działalności w wypełnianiu swojej misji w Kościele i dla społeczności parafialnej na następne lata. Po uroczystej Mszy Świętej zaproszeni gości udali się do Sali Parafialnej, gdzie wszyscy wspólnie dalej świętowaliśmy nasz srebrny jubileusz. Nie zabrakło na stołach pysznych dań i gorącego dobrego obiadu. Kawa i herbata wraz z różnorodnością wspaniałych wypieków rozpieściły podniebienia gości.

Na początek naszego świętowania zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu pod kierunkiem p. Alicji Rutkowskiej zaśpiewali nam piękne patriotyczne pieśni. Następnie wiele ciepłych słów i życzeń dla ks. Asystenta Sławomira Ziółka jak i dla Naszego Oddziału z panią Prezes Danutą Urbańczyk przekazali ks. Asystent DIAK dr Andrzej Jędrzejewski, Pani Prezes DIAK Teresa Połeć wraz z Zarządem, Prezesi z zaproszonych Oddziałów Parafialnych oraz zaproszeni goście. Wszyscy gratulowali tak pięknego jubileuszu i obdarowali nas pięknymi upominkami. Następnie  zostały wręczone podziękowania  dla księży i członkom naszego Oddziału w postaci szklanych statuetek „GRATIAS TIBI” za 25 lat wytrwałości, pracę i zaangażowanie w dzieło Ewangelizacji. Również zaproszeni goście otrzymali od nas pamiątkowe upominki. Ciepła i serdeczna atmosfera, która towarzyszyła temu spotkaniu utwierdziła nas, że jesteśmy potrzebni i stanowimy piękną wspólnotę Kościoła.

Danuta Urbańczyk – Prezes POAK przy Katedrze Radomskiej

 

Copyright © 2018