Nasze działania:

 

  • 30 sierpnia do 1 września – Autokarowa Pielgrzymka na Mazury i Litwę (POAK Gowarczów)
  • 1 września – 5 listopada – III konkurs „Miłość do Ojczyzny umacniamy Duchem” POAK przy Katedrze Opieki NMP w Radomiu
  • 8 września – parafialny festyn rodzinny POAK przy parafii Opatrzności Bożej w Radomiu (Wośniki)
  • 14 października – Różaniec prowadzony przez POAK w kościele parafialnym w Gowarczowie
  • 22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce zorganizowanie wieczornicy lub konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)
  • 11 listopada – zorganizowanie wieczornicy z udziałem dzieci i młodzieży konkursu POAK przy parafii NSJ w Radomiu (Glinice)

 

>>więcej

Nasi partnerzy:

 

 

Wielki Finał Konkursu przed nami! O statuetki Akcji Katolickiej będzie walczyło dwieście pięćdziesiąt osób!

22 kwietnia 2018

250 laureatów z ośmiu regionalnych finałów z Opoczna, Drzewicy, Pionek, Starachowic, Gowarczowa, Solca n. Wisłą, Radomia i Zwolenia będą walczyć o statuetki Akcji Katolickiej w finale Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. 26 kwietnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu zaprezentowane zostaną najlepsze wykonania pieśni i poezji patriotycznej w wykonaniu solistów i zespołów z Diecezji Radomskiej.

XV Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej organizuje Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej. W tym roku zbiega się ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz miłości do Ojczyzny. Konkurs daje również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów wokalnych i recytatorskich.

Patronat honorowy nad konkursem objął Pasterz Diecezji Radomskiej JE Ksiądz Biskup Henryk Tomasik oraz Prezydent Miasta Radomia, Pan Radosław Witkowski.

Patronat medialny nad uroczystą galą w Radomiu sprawują: Gość Niedzielny AVE, Portal Diecezji Radomskiej oraz Radio Plus Radom.

 

Copyright © 2018