Kalendarium DIAK 2024 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

27 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

9-10 marca – Rekolekcje Diecezjalne , Rada DIAK

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

26 kwiecień – XIX Diecezjalny Finał KPiPP

maj  –  Marsz dla Życia i Rodziny

14-15 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 – 13 lipca – XIII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

18 sierpnia – rocznica śmierci sługi Bożego Ks. R. Kotlarza – uroczystości w Pelagowie

31 sierpnia – XI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

14 października – XXIV Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

9 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

23 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

„WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY KOCHAM KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY” Wielkopostne ćwiczenia duchowe dla członków Akcji Katolickiej w domu rekolekcyjnym ruchu Światło-Życie w Dąbrówce

5 marca 2023

Hasło obecnego roku duszpasterskiego brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Pod takim samym tytułem zredagowane zostały katechezy na nasze comiesięczne spotkania formacyjne, do korzystania z których bardzo zachęcamy. W tę tematykę wpisują się także tegoroczne rekolekcje dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej, które odbędą się w dniach 18-19 marca. Będą one nosiły tytuł: „Wierzę w Kościół Chrystusowy. Kocham Chrystusowy Kościół”. Trudno o temat bardziej istotny dla osób związanych z Akcją Katolicką. Dla naszego stowarzyszenie wiara w Kościół i miłość do Kościoła są przecież najbardziej charakterystycznym rysem i najważniejszym zobowiązaniem. Tym bardziej gorąco prosimy Czcigodnych Księży Asystentów i Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, by zachęcili do udziału w rekolekcjach jak największą liczbę członków. Zaprośmy też osoby, które widzimy jako potencjalnych kandydatów do naszego stowarzyszenia.

Bardzo liczymy na duży odzew na nasze zaproszenie, dlatego między innymi wybraliśmy Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie w Dąbrówce n. Pilicą, gdzie jest więcej miejsc, niż zaoferowano nam w Kałkowie. Jest też bardzo przystępna cena (90 zł), tak by w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej, udział w rekolekcjach nie stanowił dużego obciążenia dla domowego budżetu. Mamy nadzieję, że rekolekcje będą nie tylko głębokim przeżyciem i duchowym umocnieniem dla każdego uczestnika, ale dadzą także siłę do zaangażowania z nowym entuzjazmem w działalność naszego Stowarzyszenia. Chcemy w bliskości Pana Boga, w modlitwie, karmieniu się Słowem i doświadczeniu wspólnoty znaleźć odwagę wiary na czas bardzo niespokojny.

Rekolekcje poprowadzi Asystent POAK w par. Bożej Opatrzności w Radomiu, ks. mgr Zdzisław Bochniak. Nasz Rekolekcjonista prawie 20 lat duszpasterzował na Wileńszczyźnie, ma więc szczególne doświadczenie miłości do Kościoła, doświadczonego ciężkimi prześladowaniami i odradzającego się po upadku Związku Sowieckiego. Jako proboszcz i bardzo oddany dziełu Akcji Katolickiej kapłan, z pewnością także z własnego doświadczenia wiary będzie mógł nam przekazać wiele cennych wskazań dla lepszego przeżywania naszej osobistej wiary w Kościół i miłości do Kościoła oraz dla owocnego wypełniania naszego posłannictwa w Akcji Katolickiej.

W czasie rekolekcji umocni nas swoim słowem, modlitwą i pasterskim błogosławieństwem Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. Spotkanie z Pasterzem Diecezji to także bardzo ważne wydarzenie w formacji członków Akcji Katolickiej – cieszymy się, że będziemy mogli je przeżyć w czasie rekolekcji.

Rekolekcje rozpoczynamy w sobotę (przyjazd i zakwaterowanie do godz. 10.00). Zakończenie w niedzielę obiadem. Bardzo postarajmy się o to, by nie było późniejszych przyjazdów i wcześniejszych wyjazdów.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że będzie to piękny i bardzo owocny czas.

 

 

Asystenci DIAK:

dr Andrzej Jędrzejewski

mgr Grzegorz Wójcik

                                                                                                                                                 Prezes DIAK

                                                                                                                                                Teresa Połeć

Copyright © 2018