Nasze plany:

 

13 października – XIX Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

4 – 7 listopada – rekolekcje dla ks. Asystentów Diecezjalnych (Poznań)

9 listopada – IV Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej (Warszawa)

11 listopada – 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

13 listopada – Radia DIAK

15 -17 listopada – Rada KIAK (Warszawa)

23 listopada – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Nasi partnerzy:

 

 

Wsiedli na rowery. Potem prowadził ich Duch Święty!

19 lipca 2019

Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej z Radomia wyruszyła w tym roku po raz ósmy, tym razem w liczbie 65 osób, z czego dziewiętnastu uczestników po raz pierwszy. Wśród tego grona obecnych było dwóch kapłanów.

Asystent diecezjalny AK, ks. Grzegorz Wójcik opiekę duchową sprawuje od początku naszego pielgrzymowania, natomiast ks. Zdzisław Bochniak, asystent POAK przy par. Opatrzności Bożej w Radomiu wybrał się na Pielgrzymkę po raz pierwszy. Zgodnie z ewangelicznym wezwaniem Chrystusa, pątnicy opuścili swoje domy i codzienne zajęcia, by otrzymać stokroć więcej. Chcieli tym samym podkreślić swoją obecność oraz ukazać zaangażowanie w życie Kościoła i parafii, jako ludzi świeckich. Zachęcał do tego w inaugurującej homilii Diecezjalny Asystent Kościelny Akcji Katolickiej.

Serdeczność, wzajemna troska o siebie nawzajem i wychodzenie naprzeciw potrzebom pielgrzymkowych braci i sióstr sprawiły, że tegoroczna wyprawa była prawdziwymi rekolekcjami i nieustanną modlitwą w drodze. Co ciekawe i warte wspomnienia – na Jasnej Górze, tuż po zejściu z roweru, jeden z uczestników naszej grupy Marek, oświadczył się swojej wybrance, Kasi. Ku zadowoleniu nas wszystkich oświadczyny zostały przyjęte z radością.

– Kiedy wrócimy do naszych domów, do naszych rodzin, do naszych miejsc pracy, dajmy świadectwo żywej wiary i świadectwo miłości, niech nasze serca zostaną przemienione, niech nasze dusze zostaną odnowione, i zróbmy miejsce dla Ducha Świętego. Żeby nas prowadził, dawał światło, bo tylko Duch Święty jest w stanie wznieść nas ponad nasze słabości – mówił na zakończenie Biskup Opolski Rudolf Pierskała podczas Mszy świętej dla pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich.

Karolina Kołtuniak

Copyright © 2018