Najbliższe działania:
  • do 13 kwietnia – etap regionalny konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej
  • 23 kwietnia – Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej w Polsce, (29.04.2018 główne uroczystości w Gnieźnie)
  • 26 kwietnia – XV Diecezjalny Finał Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Radomiu
  • 3 maja – Częstochowa, Matki Bożej Królowej Polski
  • 8 – 9 czerwca – Krajowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
  • 22-24 czerwca – Poznań. „Chrystus i my” Centralne obchody Jubileuszowe przybycie do Polski pierwszego biskupa Jordana
  • 23 czerwca – Spotkanie grup i stowarzyszeń, w tym Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej
  • 11 – 15 lipca – VII Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

>>więcej

XV Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Zwoleniu

15 marca 2018

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Zwoleniu, przy dużym wsparciu ks. Proboszcza Bernarda Kasprzyckiego przeprowadził 14 marca 2018 r. w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego etap regionalny XV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Do Konkursu przystąpiło 27 recytatorów, 16 solistów i 20 zespołów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich miasta Zwolenia i regionu. Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca – s. Agnieszka Gebel, Agnieszka Zyzek – członek, Ewa Gołdzińska – członek – wytypowała zwycięzców konkursu, którzy 26 kwietnia 2018 roku będą reprezentować region zwoleński w XV Konkursie Diecezjalnym Pieśni i Poezji Patriotycznej w Radomiu. Są to:

w kategorii Poezja: Miłosz Cieślik – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu; Marta Oczkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu; Bartosz Molendowski – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu; Aleksandra Gębka – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu;

w kategorii Pieśń:

SOLIŚCI: Hanna Wojas – Publiczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Paciorkowej Woli; Martyna Kopcińska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie Kolonii; Daria Wątorska z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu;

ZESPOŁY: Zespół z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu; Zespół wokalny GAMA z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu; Zespół wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu; ZESPÓŁ wokalny z Gimnazjum w Paciorkowej Woli.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Zmagania wykonawców oglądała licznie zgromadzona publiczność, w tym rodziny uczestników.

Dziękujemy ks. proboszczowi Bernardowi Kasprzyckiemu za pomoc w organizacji konkursu i sponsorowanie nagród. Dziękujemy także Domowi Kultury w Zwoleniu za nagłośnienie, a Centrum Regionalnemu i Muzeum Regionalnemu za pomoc w organizacji poczęstunku.

Cieszymy się, że w roku obchodów 100-Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w konkursie wzięło udział ponad 200 wykonawców, którzy dostarczyli widzom wiele pięknych i niezapomnianych wrażeń.

Ewa Gołdzińska – prowadząca konkurs

Copyright © 2018