Nasze plany:

26-28 stycznia – Rekolekcje dla członków AK

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

23 kwietnia – Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

kwiecień/maj – XVIII Diecezjalny Finał KPiPP

2 maja – XXV rocznica Akcji Katolickiej Polsce, główne uroczystości w Warszawie

3 maja – Matki Bożej Królowej Polski – główne uroczystości w Częstochowie

Maj – XXV lecie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Rozpoczęcie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II

18-19 czerwca – Krajowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

7 – 10 lipca – X Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

21 sierpnia – Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. ks. Z. Domagały

11 września – Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, Poznań

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Jerzego Popiełuszki

17/24 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

10 października – XXII Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

3-5 listopada – rekolekcje dla Asystentów Diecezjalnych

11 listopada – Święto Niepodległości Polski

13 listopada – Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej, Warszawa

20 listopada – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK

21 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej

 

Nasi partnerzy:

 

 

XXV – lecie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

21 listopada 2021

20 listopada w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej  świętowała 25 lecie działalności stowarzyszenia. Nasze dziękczynienie Bogu za dzieło Akcji Katolickiej w diecezji radomskiej, za wszystkich ludzi, którzy je stanowią i wszelkie zrealizowane inicjatywy, za wszystko co było w tych latach służbą Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie przeżywaliśmy na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka, Biskupa Radomskiego, w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

Ten dzień jubileuszu został wybrany na początek peregrynacji relikwii Świętego Jana Pawła II w parafiach, gdzie działają oddziały Akcji Katolickiej.

Ks. Biskup Marek Solarczyk w homilii powiedział –„Dziękuję wam moi drodzy za wasze dziedzictwo i oddanie. Dziękuję asystentom i kapłanom za waszą duchową opiekę, troskę za wszystkie słowa, za każdy czas wysłuchania – mówię to jako ktoś, kto też był asystentem i w parafii i w kraju. Ostatecznie stajemy z dziękczynieniem dla Boga za to wszystko, co On nam zawierzył i ofiarował; i dla św. Jana Pawła II, który niespełna 30 lat temu, przypomniał Kościołowi o bogactwie, jaki przynosiła Akcja Katolicka. Niech ta peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II przyniesie umocnienie naszej wierności dla Boga. Niech przyniesie jasność, roztropność, mądrość i męstwo w zanoszeniu, odkrywaniu i przypominaniu tego, co Boże w obecnym świecie. Niech przyniesie umocnienie i uświęcenie naszych wspólnot rodzinnych, parafialnych oddziałów naszej Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej ”.

Podczas uroczystej Mszy Świętej odnowiliśmy Akt Oddania Św. Janowi Pawłowi II, obecnemu w świętych Jego relikwiach. Ufamy, że peregrynacja relikwii naszego patrona, przyniesie wiele błogosławionych owoców dla naszego stowarzyszenia.

W poczet członków Akcji Katolickiej diecezji Radomskiej przyjęto 21 osób.

Po Eucharystii kontynuowaliśmy uroczystości w Oratorium Świętego Filipa Nerii. Na rozpoczęcie gali chór z Parafii NSJ w Radomiu, który również ubogacił oprawę liturgiczną Mszy św., wyśpiewał Gaude Mater Polonia.    Po powitaniu gości, Ks. dr Andrzej Jędrzejewski przybliżył przesłanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego „ Katolicy świeccy w życiu Kościoła, narodu i państwa”. Poprzez prezentację multimedialną ukazaliśmy 25 lat działalności stowarzyszenia. Nie zabrakło też podziękowań, gratulacji i życzeń kierowanych do kapłanów, zarządów, członków Akcji Katolickiej.  Zasłużonym dla Akcji Katolickiej zostały wręczone statuetki.

 

W uroczystości Panią Urszulę Furtak Prezes Akcji Katolickiej w Polsce reprezentował wiceprezes Robert Rybak, który odczytał list skierowany przez Panią Prezes do uczestników jubileuszu. Dziękujemy za piękne gratulacje i życzenia.

Jubileusz ubogaciło również przedstawienie teatralne w wykonaniu młodzieży par. św. Stefana w Radomiu w  reżyserii Ks. Krzysztofa Kołtunowicza – „ PRYMAS”.

 

Zwieńczeniem uroczystości był tort jubileuszowy.

 

Teresa Połeć –prezes Zarządu DIAK 

 

Copyright © 2018