Kalendarium DIAK 2024 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

27 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

9-10 marca – Rekolekcje Diecezjalne , Rada DIAK

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

26 kwiecień – XIX Diecezjalny Finał KPiPP

maj  –  Marsz dla Życia i Rodziny

14-15 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 – 13 lipca – XIII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

18 sierpnia – rocznica śmierci sługi Bożego Ks. R. Kotlarza – uroczystości w Pelagowie

31 sierpnia – XI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

14 października – XXIV Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

9 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

23 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne dla członków Akcji Katolickiej

23 lutego 2024

Hasło obecnego roku duszpasterskiego brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Pod takim samym tytułem zredagowane zostały katechezy na nasze comiesięczne spotkania formacyjne, do korzystania z których bardzo zachęcamy. W tę tematykę wpisują się także tegoroczne rekolekcje dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej, które odbędą się w dniach 9-10 marca. Uczestnictwo, wspólnota, Kościół – te trzy słowa wręcz definiują sens i istotę naszego bycia w Akcji Katolickiej,  dlatego tym bardziej gorąco prosimy Czcigodnych Księży Asystentów i Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, by zachęcili do udziału w rekolekcjach jak największą liczbę członków. Zaprośmy też osoby, które widzimy jako potencjalnych kandydatów do naszego stowarzyszenia.

Na miejsce naszych rekolekcji ponownie wybraliśmy Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie w Dąbrówce n. Pilicą.  Wybór ten był podyktowany bardzo pozytywnymi opiniami z ubiegłorocznych rekolekcji oraz przystępną cena (120 zł), tak by w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej, udział w rekolekcjach nie stanowił dużego obciążenia dla domowego budżetu (jeśli w jakichś poszczególnych przypadkach cena ta byłaby przeszkodą w uczestnictwie i nie było możliwości wsparcia ze strony Oddziału czy Parafii, prosimy o poinformowanie nas przez swojego prezesa, na pewno jakoś zaradzimy). Mamy nadzieję, że rekolekcje będą nie tylko głębokim przeżyciem i duchowym umocnieniem dla każdego uczestnika, ale dadzą także siłę do zaangażowania z nowym entuzjazmem w działalność naszego Stowarzyszenia. Chcemy tw bliskości Pana Boga, w modlitwie, karmieniu się Słowem i doświadczeniu wspólnoty znaleźć odwagę wiary na czas bardzo niespokojny.

Rekolekcje poprowadzi Asystent POAK w par. św. Jana Nepomucena, ks. dr Sławomir Adamczyk. Nasz Rekolekcjonista przez wiele lat był Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin i jesteśmy przekonani, że podzielenie się wiedza i doświadczeniem w wymiarze tak fundamentalnym, jakim jest dziś troska o rodzinę, będzie dodatkowym walorem tych rekolekcji. Planujemy też spotkanie, w którym po wprowadzeniu ks. Asystenta, podejmiemy dyskusję nad kształtem i zadaniami Akcji Katolickiej w naszych parafiach i w diecezji. Już zachęcamy, by do tej wspólnej rozmowy się przygotować.

W czasie rekolekcji umocni nas swoim słowem, modlitwą i pasterskim błogosławieństwem Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. Spotkanie z Pasterzem Diecezji to także bardzo ważne wydarzenie w formacji członków Akcji Katolickiej – cieszymy się, że będziemy mogli je przeżyć w czasie rekolekcji.

Rekolekcje rozpoczynamy w sobotę (przyjazd i zakwaterowanie do godz. 10.00). Zakończenie w niedzielę obiadem. Bardzo postarajmy się o to, by nie było późniejszych przyjazdów i wcześniejszych wyjazdów.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że będzie to piękny i bardzo owocny czas.

 

Asystenci DIAK:

dr Andrzej Jędrzejewski

mgr Grzegorz Wójcik

                                                                                                                                                 Prezes DIAK

                                                                                                                                                Teresa Połeć

 

Copyright © 2018