Nasze plany:

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

 

17-18 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

06 – 09 lipca – XI  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

26-27 sierpnia – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Józefa w Kaliszu

27 sierpnia – VIII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

17 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

24/30 września – XVIII Diecezjalny Finał KPiPP

wrzesień/październik  Tydzień Społeczny

09 października – XXII Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

12 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

19 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata, Rejonowy Dzień Skupienia, Rada DIAK

20 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Nasi partnerzy:

 

 

Zaproszenie na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”

21 października 2020

Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce, podejmuje dalszą kontynuację Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” na Zamku Królewskim w Warszawie, tym razem w pięknej Sali Wielkiej w sobotę 07.11.2020r. Jednak tegoroczna VI już edycja Koncertu ze względu na wyjątkowo trudną sytuację związaną z Covid-19 wymusza nową formułę. Podczas Gali Koncertu wysłuchamy pieśni w wykonaniu tylko laureatów w Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej Diecezji Radomskiej, zaś aby zachować ogólnopolski charakter wydarzenia, na widowni zasiądą zaproszeni przedstawiciele diecezji.

Nasz tegoroczny Koncert nabierze szczególnego wymiaru poprzez wręczenie imiennych statuetek za działalność patriotyczną reprezentantom z 20 diecezji, wśród których znajdą się wieloletni diecezjalni organizatorzy wydarzeń patriotycznych: konkursów, wieczornic, festiwali i przeglądów pieśni patriotycznej, których to laureaci śpiewali na scenie zamkowej. Pragniemy uhonorować tych, którzy dbają o groby bohaterów i ale też prawdę historyczną przekazują poprzez organizowane konferencje i wykłady. Trzeba nam docenić to wyjątkowe zaangażowanie osób, dzięki którym patriotyzm w tak wielu formach przekazywany jest kolejnemu pokoleniu. Ufamy, że zauważenie i podziękowanie im za wieloletnią społeczną pracę w Akcji Katolickiej, pięknie dopełni dobiegające końca obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich Koncert otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, dla nas organizatorów wielki zaszczyt. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie a Głównym Partnerem Koncertu jest PGNiG S.A. w Warszawie. Nasz Koncert kolejny rok wspiera Fundacja ARP. Wszystkim Partnerom oraz Patronom medialnym serdecznie dziękujemy. Całość Koncertu, zostanie nagrana i wyemitowana w niedzielę 8 listopada o godz. 17.00.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 

Copyright © 2018